2019 USA South Volleyball

Date Away Home Status Links
 
August
Sat. 24 Livingstone #   Pfeiffer   1:00 PM EDT
  Exhibition
Fri. 30 Piedmont   Oglethorpe   11:30 AM EDT
  Emory Classic @ Atlanta, Ga.
  St. Catherine   LaGrange   1:00 PM EDT
  Birmingham Southern Tournament @ Birmingham, AL (Birmingham-Southern College)
  Rhodes   Brevard   2:00 PM EDT
  @ Birmimgham, Ala.
  Hanover   Maryville (Tenn.)   2:15 PM EDT
  Mary Baldwin   Lynchburg   3:30 PM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite
  Methodist   George Fox   4:00 PM EDT
  Oregon Trail Classic
  N.C. Wesleyan   Pfeiffer   5:00 PM EDT
  William Peace   Southern Virginia   5:00 PM EDT
  25th Annual Cougar Classic @ Danville, Va.
  Washington and Lee   Huntingdon   5:00 PM EDT
  @ Maryville, Tenn.
  Hood   Berea   5:00 PM EDT
  River City Classic Tournament @ Marietta College
  Catholic   Meredith   5:30 PM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite
  Wilson   Salem   5:30 PM EDT
  @ Bridgewater College
  Bob Jones University   Averett   7:00 PM EDT
  Rhodes   LaGrange   7:00 PM EDT
  @ Birmingham, AL (Birmingham-Southern College)
  Berea   Marietta   7:00 PM EDT
  Hollins   Greensboro   7:00 PM EDT
  2019 Greensboro Invitational
  Centre   Maryville (Tenn.)   7:15 PM EDT
  Salem   Bridgewater (Va.)   7:30 PM EDT
  Route 42 Classic
  Mary Baldwin   Catholic   7:30 PM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite
  Meredith   East. Mennonite   7:30 PM EDT
  Covenant   Birmingham-Southern   9:00 PM EDT
  Birmingham-Southern Tournament
Sat. 31 Brevard   St. Catherine   9:00 AM EDT
  Birmingham Souther Tournament @ Birmimgham, Ala.
  Mary Baldwin   Bryn Mawr   10:00 AM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite
  Meredith   Lynchburg   10:00 AM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite University, Harrisonburg, Va.
  Roanoke   Averett   10:00 AM EDT
  Delaware Valley   Salem   10:00 AM EDT
  @ Eastern Mennonite
  Berea   Marietta   11:00 AM EDT
  Meredith   Bridgewater (Va.)   12:00 PM EDT
  Route 42 Classic
  Ferrum   Pfeiffer   12:00 PM EDT
  Pfeiffer Tournament
  Covenant   St. Catherine   12:00 PM EDT
  Birmingham Souther Tournament @ Birmingham, Ala.
  Huntingdon   Hanover   12:15 PM EDT
  @ Maryville, Tenn.
  Piedmont   Sewanee   12:30 PM EDT
  Emory Invitational @ Atlanta, Ga.
  Berea   Franciscan   1:00 PM EDT
  @ Marietta College
  Methodist   Pacific (Ore.)   1:00 PM EDT
  Oregon Trail Classic @ Lewis & Clark | Portland, Ore.
  Mary Baldwin   Wilson   2:00 PM EDT
  Route 42 Classic @ Eastern Mennonite
  Southern Virginia   Averett   2:00 PM EDT
  25th Annual Cougar Classic
  Salem   East. Mennonite   2:00 PM EDT
  Washington and Lee   Maryville (Tenn.)   2:30 PM EDT
  LaGrange   Birmingham-Southern   3:00 PM EDT
  Methodist   Lewis & Clark   3:30 PM EDT
  Oregon Trail Classic
  Emory & Henry   Piedmont   4:00 PM EDT
  @ Atlanta, Ga.
  Truett-McConnell University   Pfeiffer   4:00 PM EDT
  Covenant   Rhodes   4:00 PM EDT
  @ Birmingham, Ala.
  Huntingdon   Centre   4:45 PM EDT
  @ Maryville, Tenn.
  Brevard   Birmingham-Southern   6:00 PM EDT
 
September
Wed. 4 Pfeiffer   Guilford   7:00 PM EDT
  Hollins   Mary Baldwin   7:00 PM EDT
Thu. 5 Huntingdon   Belhaven   4:30 PM EDT
  Emory & Henry   Brevard   6:30 PM EDT
Fri. 6 Mary Baldwin   Ferrum   12:00 PM EDT
  Maroon Classic @ Salem, Va.
  N.C. Wesleyan   Hollins   12:00 PM EDT
  2019 Maroon Classic @ Salem, VA
  Piedmont   Bridgewater (Va.)   12:00 PM EDT
  Roanoke Maroon Classic @ Salem, Va.
  Randolph   Methodist   2:00 PM EDT
  @ Roanoke College Maroon Classic
  Maryville (Tenn.)   Greensboro   2:00 PM EDT
  @ Roanoke, Va.
  Marian (Wis.)   William Peace   2:00 PM EDT
  Johnson & Wales Tournament @ Denver, Colo.
  Mary Baldwin   Roanoke   4:00 PM EDT
  Maroon Classic
  N.C. Wesleyan   Ferrum   4:00 PM EDT
  Maroon Classic @ Salem, Va.
  Huntingdon   Mississippi University for Women   4:00 PM EDT
  @ Jackson, Miss.
  Meredith   Southern Virginia   4:30 PM EDT
  @ Lexington, Va.
  Averett   Marymount (Va.)   5:00 PM EDT
  @ Ashland, Va.
  Covenant   Transylvania   5:00 PM EDT
  @ Berry College
  LaGrange   Mississippi University for Women   5:00 PM EDT
  @ Jackson, MS (Millsaps College)
  Salem *   Brevard   6:00 PM EDT
  Hollins   Piedmont   6:00 PM EDT
  2019 Maroon Classic @ Salem, VA
  Methodist   Bridgewater (Va.)   6:00 PM EDT
  Roanoke Maroon Classic @ Salem, Va.
  LaGrange   Millsaps   7:00 PM EDT
  Rockford   William Peace   7:00 PM EDT
  @ Denver, Colo.
  Salisbury   Averett   7:30 PM EDT
  @ Ashland, Va.
  Maryville (Tenn.)   Roanoke   8:00 PM EDT
  Maroon Classic
  Greensboro   Randolph   8:00 PM EDT
  @ Roanoke College Maroon Classic
  Huntingdon   Philander   8:00 PM EDT
  @ Jackson, Miss.
Sat. 7 N.C. Wesleyan   Bridgewater (Va.)   9:00 AM EDT
  Roanoke Maroon Classic @ Salem, Va.
  Meredith   Washington and Lee   10:00 AM EDT
  Susquehanna   Averett   10:00 AM EDT
  Randolph-Macon Invitational @ Ashland, Va.
  Maryville (Tenn.)   Ferrum   11:00 AM EDT
  Maroon Classic @ Salem, Va.
  Piedmont   Roanoke   11:00 AM EDT
  Maroon Classic
  Huntingdon   Dallas   11:00 AM EDT
  LaGrange   Central Baptist   12:00 PM EDT
  @ Jackson, MS (Millsaps College)
  Pfeiffer   Agnes Scott   12:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Randolph   1:00 PM EDT
  Maroon Classic @ Roanoke, VA
  Ferrum   Methodist   1:00 PM EDT
  Maroon Classic @ Salem, Va.
  William Peace   Lewis & Clark   1:00 PM EDT
  Johnson & Wales Tournament @ Johnson & Wales, Denver, Colo.
  Averett   Randolph-Macon   2:00 PM EDT
  Randolph-Macon Invitational
  LaGrange   Dallas   2:00 PM EDT
  @ Jackson, MS (Millsaps College)
  Pfeiffer *   Berea   2:00 PM EDT
  @ Agnes Scott
  Maryville (Tenn.)   Hollins   3:00 PM EDT
  2019 Maroon Classic @ Salem, Va.
  Covenant   Emory   3:00 PM EDT
  @ Rome, GA
  Greensboro   Bridgewater (Va.)   3:00 PM EDT
  Roanoke Maroon Classic @ Salem, Va.
  Meredith   Gettysburg   3:00 PM EDT
  @ Lexington, Va. (Washington & Lee)
  Huntingdon   Millsaps   3:00 PM EDT
  Guilford   Brevard   4:00 PM EDT
  Boshamer Gymnasium
  Agnes Scott *   Berea   4:00 PM EDT
  @ Agnes Scott
  Covenant   Rhodes   5:00 PM EDT
  @ Mount Berry, Ga.
  Mary Baldwin   Randolph   5:00 PM EDT
  Maroon Classic @ Roanoke
  Greensboro   Roanoke   5:00 PM EDT
  Maroon Classic
  Mary Baldwin   Hollins   7:00 PM EDT
  2019 Maroon Classic @ Salem, VA
Tue. 10 Huntingdon   Erskine   3:00 PM EDT
  @ AUM
  Huntingdon   AUM   7:00 PM EDT
  Covenant   Trevecca Nazarene   7:00 PM EDT
  Franklin   Berea   7:30 PM EDT
Thu. 12 Midway   Berea   7:00 PM EDT
  Mary Baldwin   East. Mennonite   7:00 PM EDT
  Piedmont International   Pfeiffer   7:00 PM EDT
Fri. 13 Emory & Henry   Meredith   5:00 PM EDT
  @ Arlington, Va.
  Bridgewater (Va.)   Mary Baldwin   6:00 PM EDT
  Agnes Scott   Mississippi University for Women   6:00 PM EDT
  @ Sewanee, Tenn.
  Maryville (Tenn.)   Guilford   7:00 PM EDT
  Guilford College Invitational
  N.C. Wesleyan   Thiel   7:00 PM EDT
  @ Alleghany College (Meadville, PA)
  LaGrange   Sewanee   7:00 PM EDT
  Sewanee Invitational
Sat. 14 Judson   Huntingdon   10:00 AM EDT
  Maryville (Tenn.)   Salem   11:00 AM EDT
  @ Greensboro, NC
  Agnes Scott   Centre   11:00 AM EDT
  @ Sewanee, Tenn.
  LaGrange   Centre   11:30 AM EDT
  @ Sewanee, TN (University of the South)
  Brevard *   Pfeiffer   12:00 PM EDT
  Meredith   Franklin & Marshall   12:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Allegheny   12:00 PM EDT
  Tri-Match
  Appalachian Bible   Berea   12:00 PM EDT
  @ Rio Grande
  Piedmont   Averett   12:00 PM EDT
  LaGrange   Mississippi University for Women   1:00 PM EDT
  @ Sewanee, TN (University of the South)
  William Peace   Guilford   1:00 PM EDT
  Guilford College Invitational
  Hollins   Greensboro   1:00 PM EDT
  Tri-Match @ Bridgewater, VA
  Toccoa Falls   Brevard   2:00 PM EDT
  @ Misenheimer, N.C.
  Oglethorpe   Covenant   2:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Fredonia   2:00 PM EDT
  Tri-Match @ Alleghany College (Meadville, PA)
  Berea   University of Rio Grande (OH)   2:00 PM EDT
  Reinhardt   Averett   2:00 PM EDT
  Agnes Scott   Sewanee   2:30 PM EDT
  Sewanee Invitational
  Maryville (Tenn.)   William Peace   3:00 PM EDT
  @ Greensboro, NC
  Greensboro   Bridgewater (Va.)   3:00 PM EDT
  Toccoa Falls   Pfeiffer   4:00 PM EDT
  Meredith   Marymount (Va.)   4:00 PM EDT
  Salem   Guilford   5:00 PM EDT
  Guilford College Invitational
  Faulkner   Huntingdon   8:00 PM EDT
Mon. 16 Huntingdon   Southern University   TBA
  Huntingdon   Dillard   6:30 PM EDT
Tue. 17 Piedmont International   Salem   TBA
  @ Brevard, N.C.
  Johnson University Tennessee   Maryville (Tenn.)   7:00 PM EDT
Wed. 18 Lynchburg   Averett   7:00 PM EDT
  Brewton Parker   Agnes Scott   7:00 PM EDT
Thu. 19 Mary Baldwin   Ferrum   7:00 PM EDT
  Marietta   Berea   7:30 PM EDT
Fri. 20 North Greenville   LaGrange   12:00 PM EDT
  Huntingdon   North Greenville   3:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
  Wallace State   LaGrange   4:00 PM EDT
  Southern Wesleyan   LaGrange   6:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Hollins   6:00 PM EDT
  Brevard   Guilford   7:00 PM EDT
  Meredith   Roanoke   7:00 PM EDT
  Huntingdon   Albany St. (Ga.)   7:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
Sat. 21 Lawson State   LaGrange   9:00 AM EDT
  Maryville (Tenn.)   Averett   11:00 AM EDT
  Pfeiffer   Piedmont International   11:00 AM EDT
  Piedmont International   Salem   12:00 PM EDT
  Greensboro *   Randolph   12:00 PM EDT
  Pfeiffer   Bob Jones University   1:00 PM EDT
  @ at Piedmont International
  Albany St. (Ga.)   LaGrange   1:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Regent   1:00 PM EDT
  Tri-Match @ Ferrum, VA
  Maryville (Tenn.)   Bridgewater (Va.)   1:00 PM EDT
  @ Danville, Va.
  Mary Baldwin   Southern Virginia   1:00 PM EDT
  @ Lynchburg
  Mt. Aloysius   William Peace   1:30 PM EDT
  @ Washington and Lee University
  Brevard   Randolph   2:00 PM EDT
  Covenant   Millsaps   2:00 PM EDT
  @ Mount Berry, Ga.
  N.C. Wesleyan   Ferrum   3:00 PM EDT
  Tri-Meet at Ferrum
  Bridgewater (Va.)   Averett   3:00 PM EDT
  Mary Baldwin   Lynchburg   4:00 PM EDT
  Brevard   Greensboro   4:00 PM EDT
  @ Lynchburg, Va.
  William Peace   Washington and Lee   4:00 PM EDT
  Covenant   Berry   4:00 PM EDT
  Pensacola Christian   Huntingdon   4:00 PM EDT
  Mississippi University for Women   Huntingdon   8:00 PM EDT
Tue. 24 William Peace *   N.C. Wesleyan   7:00 PM EDT
Wed. 25 Greensboro   Mary Baldwin   7:00 PM EDT
  Transylvania   Maryville (Tenn.)   7:00 PM EDT
  Covenant   Oglethorpe   7:00 PM EDT
  Agnes Scott   Brewton Parker   7:00 PM EDT
  Averett *   Meredith   7:00 PM EDT
  Salem *   Methodist   7:00 PM EDT
Sat. 28 Berea *   Covenant   10:00 AM EDT
  Brevard *   Huntingdon   11:00 AM EDT
  Meredith *   Pfeiffer   12:00 PM EDT
  Agnes Scott *   Maryville (Tenn.)   12:00 PM EDT
  @ Lookout Mountain, Ga.
  Mary Baldwin *   Salem   12:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  Methodist *   Averett   12:00 PM EDT
  @ Fayetteville, N.C.
  LaGrange *   Brevard   1:00 PM EDT
  @ Montgomery, Ala. (Huntingdon College)
  Berea *   Agnes Scott   2:00 PM EDT
  @ Lookout Mountain, Ga.
  N.C. Wesleyan *   Averett   2:00 PM EDT
  USA South Tri-Meet @ Fayetteville, NC
  Mary Baldwin *   William Peace   2:00 PM EDT
  USA South Tri-Match @ Salem
  Meredith *   Greensboro   2:00 PM EDT
  @ Misenheimer, N.C. (Pfeiffer)
  Piedmont *   LaGrange   3:00 PM EDT
  @ Montgomery, AL (Huntingdon College)
  N.C. Wesleyan *   Methodist   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  Maryville (Tenn.) *   Covenant   4:00 PM EDT
  Greensboro *   Pfeiffer   4:00 PM EDT
  USA South Tri Match
  William Peace *   Salem   4:00 PM EDT
  Piedmont *   Huntingdon   5:00 PM EDT
 
October
Tue. 1 Pfeiffer *   Methodist   7:00 PM EDT
  Meredith *   N.C. Wesleyan   7:00 PM EDT
  Emory & Henry   Greensboro   7:00 PM EDT
  Covenant *   Agnes Scott   7:00 PM EDT
  Maryville (Tenn.)   Johnson University Tennessee   7:00 PM EDT
  Salem *   Averett   7:00 PM EDT
Thu. 3 Johnson & Wales (NC)   N.C. Wesleyan   7:00 PM EDT
  Mary Baldwin *   Averett   7:00 PM EDT
Fri. 4 William Peace   Lynchburg   6:30 PM EDT
Sat. 5 Piedmont *   Berea   10:00 AM EDT
  Covenant *   LaGrange   10:00 AM EDT
  Pfeiffer *   William Peace   12:00 PM EDT
  Mary Baldwin *   Meredith   12:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  Huntingdon *   Agnes Scott   12:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
  Greensboro *   N.C. Wesleyan   12:00 PM EDT
  Maryville (Tenn.) *   Brevard   12:00 PM EDT
  @ Berea, Ky.
  Maryville (Tenn.) *   Piedmont   2:00 PM EDT
  @ Berea, Ky.
  Covenant *   Huntingdon   2:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
  Mary Baldwin *   Methodist   2:00 PM EDT
  USA South Tri-Match @ Meredith
  Greensboro *   Salem   2:00 PM EDT
  @ Rocky Mount, N.C.
  Pfeiffer *   Averett   4:00 PM EDT
  USA South Tri Match @ at William Peace
  Agnes Scott *   LaGrange   4:00 PM EDT
  Brevard *   Berea   4:00 PM EDT
  Salem *   N.C. Wesleyan   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Meet
  Averett *   William Peace   4:00 PM EDT
  Methodist *   Meredith   4:00 PM EDT
Tue. 8 N.C. Wesleyan   Guilford   6:30 PM EDT
  Salem *   Pfeiffer   7:00 PM EDT
  Meredith *   William Peace   7:00 PM EDT
Wed. 9 Berea *   Maryville (Tenn.)   7:00 PM EDT
  Averett *   Greensboro   7:00 PM EDT
  LaGrange *   Huntingdon   8:00 PM EDT
Thu. 10 Averett   Washington and Lee   5:30 PM EDT
  Greensboro   Guilford   7:00 PM EDT
  Roanoke   Mary Baldwin   7:00 PM EDT
Fri. 11 Randolph   Pfeiffer   7:00 PM EDT
  Meredith *   Salem   7:00 PM EDT
Sat. 12 Berea *   LaGrange   10:00 AM EDT
  Covenant *   Piedmont   10:00 AM EDT
  Pfeiffer *   Mary Baldwin   12:00 PM EDT
  USA South Tri Match
  Brevard *   Agnes Scott   12:00 PM EDT
  @ Demorest, Ga.
  Maryville (Tenn.) *   Huntingdon   12:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
  Covenant *   Brevard   2:00 PM EDT
  @ Demorest, Ga.
  Pfeiffer *   N.C. Wesleyan   2:00 PM EDT
  USA South Tri Match @ at Mary Baldwin (Staunton, Va.)
  Huntingdon *   Berea   2:00 PM EDT
  @ LaGrange, Ga.
  N.C. Wesleyan *   Mary Baldwin   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  Agnes Scott *   Piedmont   4:00 PM EDT
  Maryville (Tenn.) *   LaGrange   4:00 PM EDT
Mon. 14 N.C. Wesleyan *   William Peace   7:00 PM EDT
Tue. 15 Emory   Covenant   6:00 PM EDT
  Berea   Midway   7:00 PM EDT
  Huntingdon   Mississippi University for Women   7:00 PM EDT
Wed. 16 Mary Baldwin *   Greensboro   TBA
  Piedmont *   Brevard   6:00 PM EDT
  Meredith *   Averett   7:00 PM EDT
  Methodist *   Salem   7:00 PM EDT
Fri. 18 Salem   Bluefield St.   TBA
Sat. 19 Piedmont *   Maryville (Tenn.)   10:00 AM EDT
  Huntingdon *   Covenant   10:00 AM EDT
  Pfeiffer *   Meredith   12:00 PM EDT
  USA South Tri Match
  Averett *   N.C. Wesleyan   12:00 PM EDT
  USA South Tri-Meet
  Mary Baldwin *   William Peace   12:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  LaGrange *   Agnes Scott   12:00 PM EDT
  @ Lookout Mountain, GA (Covenant College)
  Berea *   Brevard   12:00 PM EDT
  @ Maryville, Tenn.
  Mary Baldwin *   Salem   2:00 PM EDT
  USA South Tri-Match @ William Peace
  Methodist *   Averett   2:00 PM EDT
  @ Rocky Mount, N.C.
  Methodist *   N.C. Wesleyan   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Meet
  Brevard *   Maryville (Tenn.)   4:00 PM EDT
  LaGrange *   Covenant   4:00 PM EDT
  Agnes Scott *   Huntingdon   4:00 PM EDT
  @ Lookout Mountain, Ga.
  Greensboro *   Pfeiffer   4:00 PM EDT
  at Meredith
  Greensboro *   Meredith   4:00 PM EDT
  Salem *   William Peace   4:00 PM EDT
Tue. 22 Averett *   Salem   7:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan *   Meredith   7:00 PM EDT
  Mary Baldwin   Shenandoah   7:00 PM EDT
Wed. 23 Maryville (Tenn.) *   Berea   7:00 PM EDT
  Methodist *   Pfeiffer   7:00 PM EDT
  Agnes Scott *   Covenant   7:00 PM EDT
Thu. 24 Huntingdon   Pensacola Christian   TBA
  Averett *   Mary Baldwin   7:00 PM EDT
  Greensboro   Emory & Henry   7:00 PM EDT
Fri. 25 N.C. Wesleyan   Piedmont International   3:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Randolph   5:00 PM EDT
  Piedmont Tri-Match @ Winston-Salem, NC
Sat. 26 LaGrange *   Brevard   10:00 AM EDT
  Berea *   Agnes Scott   10:00 AM EDT
  Pfeiffer *   Averett   12:00 PM EDT
  Methodist *   Mary Baldwin   12:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  Covenant *   Maryville (Tenn.)   12:00 PM EDT
  @ Decatur, Ga.
  LaGrange *   Piedmont   2:00 PM EDT
  @ Brevard, NC (Brevard College)
  N.C. Wesleyan *   Salem   2:00 PM EDT
  @ Greensboro, NC
  Covenant *   Berea   2:00 PM EDT
  @ Agnes Scott
  Huntingdon *   Piedmont   2:00 PM EDT
  @ Brevard, N.C.
  Pfeiffer *   William Peace   2:00 PM EDT
  @ at Averett
  Meredith *   Methodist   2:00 PM EDT
  @ Staunton, Va. (Mary Baldwin)
  Huntingdon *   Brevard   4:00 PM EDT
  Maryville (Tenn.) *   Agnes Scott   4:00 PM EDT
  Meredith *   Mary Baldwin   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  N.C. Wesleyan *   Greensboro   4:00 PM EDT
  USA South Tri-Match
  William Peace *   Averett   4:00 PM EDT
Tue. 29 Emory & Henry   Maryville (Tenn.)   7:00 PM EDT
  Huntingdon *   LaGrange   7:00 PM EDT
  William Peace *   Meredith   7:00 PM EDT
Wed. 30 Brevard *   Piedmont   6:00 PM EDT
  Randolph   Mary Baldwin   7:00 PM EDT
  Pfeiffer *   Salem   7:00 PM EDT
  Guilford   Methodist   7:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan   Va. Wesleyan   7:00 PM EDT
  Agnes Scott   Oglethorpe   7:00 PM EDT
  Sewanee   Covenant   7:00 PM EDT
  Greensboro *   Averett   7:00 PM EDT
Thu. 31 Ferrum   William Peace   7:00 PM EDT
 
November
Fri. 1 Berea *   Huntingdon   11:00 AM EDT
  Berea *   LaGrange   2:00 PM EDT
  @ Montgomery, AL (Huntingdon College)
  Va. Wesleyan   Averett   4:30 PM EDT
  @ Newport News, Va.
  Salem *   Meredith   7:00 PM EDT
Sat. 2 Brevard *   Agnes Scott   10:00 AM EDT
  Mary Baldwin *   Pfeiffer   12:00 PM EDT
  USA South Tri Match
  Piedmont *   Covenant   12:00 PM EDT
  @ Decatur, Ga.
  Salisbury   Averett   12:00 PM EDT
  @ Newport News, Va.
  Maryville (Tenn.) *   LaGrange   1:00 PM EDT
  @ Montgomery, AL (Huntingdon College)
  N.C. Wesleyan *   Mary Baldwin   2:00 PM EDT
  USA South Tri-Meet @ at Pfeiffer (Misenheimer, NC)
  Brevard *   Covenant   2:00 PM EDT
  @ Decatur, Ga.
  Averett   Chris. Newport   2:00 PM EDT
  Piedmont *   Agnes Scott   4:00 PM EDT
  N.C. Wesleyan *   Pfeiffer   4:00 PM EDT
  USA South Tri Match
  Maryville (Tenn.) *   Huntingdon   5:00 PM EDT
Sun. 3 Salem   Sewanee   9:00 AM EST
  @ Emory, Va. (Emory & Henry Tri-Match)
  Salem   Emory & Henry   3:00 PM EST
Tue. 5 Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
  TBA %   Maryville (Tenn.)   TBA
  Meredith   TBD   TBA
  USA South Conference Tournament   Salem   TBA
  Huntingdon   TBA   TBA
Fri. 8 Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
Sat. 9 Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
# Exhibition
* Conference
% Post season